Opracowany przez hodowcę.
Przetestowany na własnych stadach!
Preparat ziołowy, poprawiający funkcjonowanie wątroby.
Przy hodowli drobiu często pojawiają się problemy dotyczące stanu zdrowia ptaków. W 60 tyg. życia ptaków na fermie zaczęła spadać nieśność, pogorszyła się skorupa, wzrastały upadki. Na początku myślałem, że było to spowodowane wiekiem kury, lecz tempo wzrostu upadków potwierdzało, że jest to na pewno jakaś choroba. W ciągu 2 tygodni upadki z 10-15 szt. wzrosły do gigantycznych rozmiarów 150-200 szt. W badaniu sekcyjnym widoczna była rozpadająca się wątroba, żółty tłuszcz i duże śledziony. Z wyników laboratoryjnych okazało się, że jest to tzw. Salmonella Gallinara. Jako, że nie miałem z tą chorobą nigdy styczności na swoich fermach, zacząłem pytać znajomych hodowców, co można w takim przypadku zrobić. Okazało się, że jedynym skutecznym sposobem jest szczepienie, a do czasu szczepienia ratowanie się preparatami wzmacniającymi wątrobę. Stosowałem wiele preparatów jednak bezskutecznie. Dopiero z polecenia po podaniu preparatu LiverMAX i ustaleniu dawki oraz długości podawania przy tej chorobie, zacząłem zauważać lekką poprawę. Po 3 dobie podawania upadki zmalały o 20 kur, jednak każdy kolejny dzień przynosił kolejne zmniejszenia upadków o 20-30 kur dziennie. Ku mojemu zdziwieniu po przeprowadzeniu całej kuracji upadki wróciły do normy z przed choroby. Dodatkowo w widocznym stopniu poprawiła się jakość skorupy oraz ilość zniesionych jaj wzrosła. Od podania preparatu minął już miesiąc i jak na razie choroba nie nawróciła. Jednak zdaję sobie sprawę, że koszt, który poniosłem jest kilkukrotnie mniejszy od szczepienia i nie wiem jak długo choroba nie odbije, jednak wiek kury i koszt jaki bym poniósł na szczepienie spowodowały, że zaryzykowałem i jak widać opłacało się. Ze swojego doświadczenia mogę w pełni polecić produkt dla innych hodowców.
QRKO-KOKO Sp. z o.o.
Przeprowadziłem próbę z produktem LiverMAX na jednej z moich chlewni. Budynek mieści 2000 szt. tucznika. Podzielony jest na 4 komory każda po 500 szt. Na jednej komorze używałem preparatu LiverMAX zaś na trzech, tucz odbywał się tak samo, tylko bez preparatu. Moje spostrzeżenia to 3kg więcej masy ciała na tuczniku w porównaniu do grupy kontrolnej. Spożycie paszy na kilogram przyrostu 2,5 w porównaniu do grupy kontrolnej 2,55. Zauważyłem, że przy wystąpieniu adenomatozy z nakładającym się w tym okresie podawaniu LiverMAXu, choroba zaczęła się później, a leczenie tylozyną trwało połowę mniej czasu, co na 3 pozostałych komorach. Z czystym sumieniem mogę polecić produkt, który sprawdził się na mojej fermie.
GOSPODARSTWO ROLNE
Mateusz Bulkowski
LiverMAX podajemy regularnie od 7 rzutów, sprawdza się w profilaktyce prozdrowotnej stada.
Doskonały efekt daje podawanie preparatu przez 3 dni podczas zmiany paszy. Minimalizuje problemy związane z występowaniem
biegunek, wynikającej ze zmiany składu paszy. Ptaki lepiej żerują, zaobserwowałem również lepsze wykorzystanie paszy czyli lepszy FCR. Widoczna poprawa jakości łap, a co za tym idzie ogólna poprawa stanu zdrowia stada.
LiverMAX
był bardzo pomocnym preparatem w walce z kokcydiozą, w widoczny sposób przyspieszał regeneracje wątroby po antybiotykoterapii
GOSPODARSTWO ROLNE "Plonik"
Jarosław Jaros
Zaczynając nowy biznes, jakim jest tucz brojlera indyczego rasy Big 6, byłem namawiany przez różnych przedstawicieli oraz lekarzy weterynarii, na stosowanie różnych preparatów i dodatków do tuczu indyczek. Z uwagi na bezradność w rozwiązywaniu problemów w tuczu oraz braku doświadczenia, dostosowywałem się do zalecanych preparatów, które rzekomo działały, lecz nie do końca jak powinny. Wiązało się to z dużymi kosztami chowu, a poza tym preparaty wolno działały. W przypadku biegunek duże dawkowanie, nie przynosiło znacznego rezultatu. Stado leczone preparatami w kierunku stłuszczenia wątroby (lipidozy) nie przyniosło zadowalających efektów, a tylko znacznie podniosło koszt tuczu indyczek. Stosowanie LiverMAX poradziło sobie z problemem stłuszczenia wątroby, a także zmniejszyło liczbę upadków. Po 3 dniach, upadki spadły do poziomu kilku sztuk i przede wszystkim znacząco obniżyły koszt kuracji. Po zapoznaniu się z mieszanką paszowo uzupełniającą LiverMAX firmy Herbs Farm i możliwością przetestowania na własnej fermie, zacząłem ją stosować w kolejnych rzutach tuczu indyczek. Porównując środek z innymi polecanymi i zalecanymi preparatami, LiverMAX jest preparatem o szerokim spektrum działania, a jego stosowanie jest zauważalnie opłacalne. Zestawiając preparaty oraz LiverMAX w dawkowaniu, możemy znaleźć różnicę, gdzie LiverMAX stosujemy w ilości 600g na 10 000kg masy ptaków, a preparaty zaczynamy w dawkach od jednego do nawet 3-4 litrów na 1000 litrów wypijanej wody. Czas podawania preparatów wynosi około 4-5 dni do tygodnia, a w przypadku LiverMAX dawkowanie na poziomie dwóch dni daje rezultaty widoczne na ściółce (biegunka ustaje, odchody są bardziej zwarte, co nie powoduje problemów zdrowotnych na łapach ptaków). Konwersacja paszy i w pełni jej wykorzystanie wynosi 2,26kg – 2,30kg na 1 kg masy ciała, a średnia waga ptaka za zdaniu 11,8kg co u niektórych przedstawicieli pasz jest wynikiem nieosiągalnym, wręcz nie dowierzali w takie wyniki. W jednym rzucie, na jednym kurniku przetestowałem preparat na jednej słabszej hali, na dwóch halach pasza była zakupiona z tej samej wytwórni, pisklaki były z jednej wylęgarni, a stado z tej samej odchowalni. Po 6 tygodniach testu musiałem zacząć stosować LiverMAX też na drugiej hali, ponieważ słabsza hala wyprzedziła w wynikach pierwszą. Przed końcem tuczu wagi na obu halach wyrównały się, co dało satysfakcję ze stosowania mieszanki. Stosowanie LiverMAX jako profilaktyki w znaczącym stopniu zmniejsza ryzyko problemów wątrobowych, co w przypadku tak szybkich przyrostów u indyka, jest tematem najważniejszym i owocującym w wyniki tuczu, dlatego rekomenduję i polecam stosowanie mieszanki paszowo uzupełniającej LiverMAX firmy Herbs Farm.
Informujemy, że posiadamy wszelkie zgody na udostępnianie tekstu rekomendacji na stronie internetowej, włączając w to dane firm, które rekomendacji udzieliły.